ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk 77. Ölüm yıldönümü ile İlçemizde düzenlenen törenlerle anıldı. 
10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

         Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk 77. Ölüm yıldönümü ile İlçemizde düzenlenen törenlerle anıldı. İlk program Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığının çelenklerinin konmasıyla başladı. Çelenk sunma törenin ardından saat 09:05’te Atatürk’ün ebediyete intikali nedeniyle “Tİ” işareti ile birlikte sirenler çalınarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Alaca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Çiğdem GÜHER yönetiminde İstiklal Marşımız söylenerek Şanlı Bayrağımız yarıya indirildi.

 

            Programın ikinci kısmı saat 09:45’te Belediye Kültür Salonu’nda Alaca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin hazırlamış olduğu anma töreni ile devam etti. Atatürk ve diğer Türk büyüklerinin anısına bir dakikalık saygı duruşunu müteakip Alaca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Neslihan ÖZTEKİN yönetiminde İstiklal Marşımız söylendi. Program; Alaca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Erdal NERGİZ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Atatürk’ün hayatının slayt gösterisi ile anlatımı, “Atatürk’ten Son Mektup” ve ”Bir Tutkudur Mustafa Kemal” şiirlerinin okunması, 10 Kasım Oratoryosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesi ve “Bir Resim Yap Çocuğum” gösteri şiirinin okunmasının ardından sona erdi.


10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.