ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde yapılan etkinliklerle kutlandı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Demokrasinin kalbi ve milli iradenin temsil makamı olan TBMM´nin açılışının 95. yıl dönümünü idrak ettiğimiz ve Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin büyük bir özveri, coşku ve samimiyetle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin bir araya gelerek buluşmasına ve kaynaşmasına vesile olan ilk ve tek çocuk bayramı; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Belediye Kültür Salonunda yapılan etkinlerle kutlandı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem DURSUN’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Sevde İŞCEN ve Zehra BOZTEPE “Keman Dinletisi” sunumunun ardından İlçe İlkokullar Arası Masal Anlatma Yarışması Finallerine geçildi. Hüseyin Gazi İlkokulundan Çağrı YEŞİLYURT, Denizhan İlkokulu’ndan Nehir YILMAZ, Dumlupınar İlkokulundan Kübra LAFCI, Fatih İlkokulundan Beyza KARAARSLAN, Dr.Ali Dedekarkınoğlu İlkokulundan Dilara GÜLER ve Mimar Sinan İlkokulundan Esma Nur BAKIŞ masallarını sergilediler.

Hüseyin Gazi İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Rumeysa Bahar ÖZDEMİRCAN “Dünya Çocuk Bayramı”, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Fahri Arda MOL “Yaşasın 23 Nisan”, Dumlupınar İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Melike Nur COMBA “Bayrak”, Fatih İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Alihan BİLGİN “23 Nisan”, Atatürk İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Esra Nur GÜL “Hoşgeldin 23 Nisan ” adlı şiirleri okudular.

Anasınıfları arasında düzenlenen Masal Anlatma Yarışması 1.si olan Cumhuriyet Anasınıfı öğrencisi Esma Nur UÇAR masalını sergiledikten sonra Denizhan YBO öğrencileri tarafından saz, solo ve koro müzik dinletisi sunumu yapıldı.

Program protokol tarafından İlçe genelinde yapılan bütün yarışmalarda dereceye giren anasınıfı, ilk ve ortaokul öğrencilerine ödül verilmesinin ardından sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 

 

23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı23 Nisan Kutlama Programı

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.