ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

<span "="" style="box-sizing: border-box"><span "="" style="box-sizing: border-box"> 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayatın gereklerine uygun olarak çeşitli törenlerle kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayatın gereklerine uygun olarak çeşitli törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Kaymakamımız Sayın Kürşad ATAK, Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞALTU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz KILINÇ, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldılar.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu.

Günün Anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Kürşad ATAK; "Bir büyük devrim ve Atatürk'ün milletimize eşsiz bir armağanı Cumhuriyetin ilanının 97. Yılını birlikte kutlamanın coşkusu içerisindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Sevgili Alacalılar, Ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibari ile politik, stratejik bir cazibeye sahiptir bu nedenledir ki binlerce yıldır aynı topraklar ve aynı bayrak altında yaşayan milletimize plan üstünde plan oyun üstünde oyun oynanmıştır. Yaşadığımız şu günlerde yeniden oyun oynanmaya çalışıldığını sizlerde bilmektesiniz. Ancak tek yürek olmuş milletimiz sayesinde oyunlar boşa çıkartılmış bozulmuştur. Bundan sonrada bozulmaya mahkumdur" dedi.

 Cumhuriyet Bayramı kutlama programı öğrencilerin Cumhuriyet şiirlerini okumasının ardından sona erdi.

 

 

02-11-202002-11-202002-11-202002-11-202002-11-202002-11-2020 

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.