ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALACA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN YKS’DE BÜYÜK BAŞARI

Eğitim-öğretim faaliyetinin her aşamasında, modern araç-gereç ve yöntemlerden yararlanan dinamik ve uzman eğitim kadrosuyla eğitimin öncü ve örnek kurumu olarak; içinde yaşanılan zamanın ihtiyaçlarına cevap veren gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını da bilerek... 
ALACA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN YKS’DE BÜYÜK BAŞARI

Eğitim-öğretim faaliyetinin her aşamasında, modern araç-gereç ve yöntemlerden yararlanan dinamik ve uzman eğitim kadrosuyla eğitimin öncü ve örnek kurumu olarak; içinde yaşanılan zamanın ihtiyaçlarına cevap veren gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını da bilerek hazırlıklarını o doğrultuda yapan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, başkalarının yaşama hakkına saygı gösteren, iletişime açık, birikimli, donanımlı, ahlaklı ve derinlikli gençler yetiştirebilen seçkin bir kurum olarak, Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde, “Yaşamlarını kazanmakta mahir, eleştirel düşünen, kendisine, ülkesine ve çağına sorumlu, yaşam boyu öğrenen, dürüst, kararlı, ahlaklı, üretken, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş ve farklı kültürlere anlayışlı, ülke geleceğini biçimlendiren gençler yetiştirmek" amacıyla yola çıkan Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri YKS’de büyük başarı gösterdi. Türkiye geneli dört bin ve otuz bin arasına birçok öğrenci sokmayı başardı.

Başarılı öğrencilerden Melek KAYA, Rumeysa OYNAR, Zehra ARSLAN, Yağmur ARKLAN ve Büşra KILIÇ, Kız İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İlhan AKBAŞ’ı makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz KILINÇ, gençlerin başarısında söz sahibi olan öğretmen ve ailelerine verdikleri emekten dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu: “Siz gençler çok büyük bir iş başardığınız için buradasınız. Zorlu bir yoldan geçerek iyi bir yere geldiniz. Başarı için hafta sonları bile köylerinizden okulunuzdaki kurslara yılmadan geldiniz. Bu başarının önemli olduğunu biliyorsunuz. Hayat disiplinli bireyleri ödüllendirir. Siz de çok düzenli çalıştınız, hayatınızda uzun süre sosyal aktivitelerden uzak kalarak başarı elde ettiniz ve yaşamın en önemli yoluna girdiniz. Kariyer sürecinde bu yolda devam edeceksiniz.”

Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz KILINÇ; Melek KAYA, Rumeysa OYNAR, Zehra ARSLAN, Yağmur ARKLAN ve Büşra KILIÇ’a hediyelerini verdikten sonra: “Bizlere büyük bir gurur yaşattınız. Sizlere yeni öğrenim hayatlarınızda sağlık ve başarılar diliyorum" dedi.

Alaca Kaymakamı Sayın Ramazan KURTYEMEZ, Türkiye derecesi yaparak Alaca´yı gururlandıran Melek KAYA, Rumeysa OYNAR, Zehra ARSLAN, Yağmur ARKLAN ve Büşra KILIÇ´ı makamında kabul ederek ödüllendirdi. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz KILINÇ, Şube Müdürü Yılmaz KARAALP, Kız İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İlhan AKBAŞ da hazır bulundu. Elde ettiği başarısından dolayı öğrencileri tebrik eden Alaca Kaymakamı Sayın Ramazan KURTYEMEZ başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen ödül töreninde, öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Alaca Kaymakamı Sayın Ramazan KURTYEMEZ:"2018 YKS sınavında başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek istedik. Başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Bu aşamaya gelene kadar çok büyük emek harcadınız.  Eğitim de başarılı olmak kolay olmuyor. Emek verildiğinde çalışanın emeğinin karşılığını aldığını görüyoruz. Öğrencilerimiz bundan sonraki üniversite eğitimlerini tamamlayıp devletine, milletine, ailesine, kendisine faydalı birer birey olarak ülkemize hizmet etmeleri en büyük arzumuzdur.” dedi

 

07-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-2018

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.