ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALACA ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA OKULU VELİLERİNDEN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜRREM DURSUN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Alaca Özle Eğitim Merkezi (1. Ve 2 Kademe) ve Alaca Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi velileri İlçe Milli Eğitim Müdür Sayın Hürrem DURSUN’a okulun açılmasında göstermiş olduğu fedakârlık ve gayretinden ötürü teşekkür ziyaretinde bulundular.
ALACA ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA OKULU VELİLERİNDEN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜRREM DURSUN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Alaca Özel Eğitim Merkezi (1. Ve 2 Kademe) ve Alaca Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi velileri İlçe Milli Eğitim Müdür Sayın Hürrem DURSUN’a okulun açılmasında göstermiş olduğu fedakârlık ve gayretinden ötürü teşekkür ziyaretinde bulundular.

Öğrenci velileri Alaca’da büyük bir ihtiyaç olan bu okulun açılmasında göstermiş olduğu gayretin takdire değer olduğunu belirttiler. Özellikle okulun açılmasında Özel eğitim merkezinin ruhunu ve Alaca için ne kadar ihtiyaç olduğunu fark edemeyen çevrelerin olumsuz propagandalarına rağmen özel eğitime muhtaç öğrenci velilerinin hassasiyetlerini iyi bilen bir İlçe Milli Eğitim Müdürüne sahip oldukları için Alaca halkı olarak kendilerini şanslı gördüklerini belirttiler.

Okula başlayan öğrencilerin öğretmenlerin gayretiyle ne denli değiştiklerini ve toplumun içinde kendilerine yer edinmede ne kadar mesafe kaydettiklerini belirten veliler okulun açılmasında emeği geçen herkese minnettar olduklarını belirttiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hürrem DURSUN:  “Elbette ki herhangi bir vatandaşımızın çocuğumuzun, bireyimizin engelli bir şekilde dünyaya gelmiş olması elimizde olan bir durum değil. Bizler de engelli olma ihtimali olan insanlar olarak  bu çocuklarımıza yönelik hizmetlerimizi eğitim sistemlerimizin merkezine oturtturabilirsek insani yönümüzü tamamlamış oluruz. İnsani bakış açısını tamamlama noktasında birinci sıraya bu hususu yazmamız gerekiyor. İnsani gelişmişlik açısından da bu anlamda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu belirtmek gerekir. Dolayısıyla engelli çocuklarımızın ve bireylerimizin bize ihtiyacı olduğu kadar bizimde onlara ihtiyacımız vardır. Sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak özel eğitim okulunun açılması ilçemiz için bir kazanç olmuştur.

Bu okulun açılması için Alaca Kaymakamı Sayın Ramazan KURTYEMEZ, Alaca Belediye Başkanı Sayın Muhammed Esat EYVAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK ve Milletvekillerimizin yoğun desteğini gördük. Bakanlığımızın da uygun görmesiyle açılan okulumuzun açılışında emeği geçen yetkililerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca okulun kısa zamanda kendini ispatlaması yönünde gayretlerini esirgemeyen okul müdürümüzü ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.” dedi.

 

14-11-201714-11-201714-11-201714-11-2017

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.