ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM VE SANAT ÇOCUKLARI ADLI E-TWINNING PROJESİ

İlçemiz Hüseyin Gazi İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Emel GENÇER "Bilim ve Sanat Çocukları" adlı e-twinnning proje çalışmasını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.
BİLİM VE SANAT ÇOCUKLARI ADLI E-TWINNING PROJESİ

İlçemiz Hüseyin Gazi İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Emel GENÇER "Bilim ve Sanat Çocukları" adlı e-twinnning proje çalışmasını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Öğretmenimiz yaptığı açıklamada "Estetik bir duruş, sanatsal dokunuş, bilimsel bir bakış oluşturmanın ilk tohumlarını minicik zihinlere yerleştirmek amacıyla yola çıktığımız yola devam ederken hayatları boyunca kullanacakları bir çok önemli yeteneği geliştirmelerini sağlayan deneyerek ve yaşayarak kalıcı öğrenme elde ettikleri, merak duygusu ile etkinlikleri gerçekleştirdikleri, yaşam felsefesi oluşturdukları, konstrasyon becerileri geliştirdikleri, dikkat ve ritim tutma, ritim duygusu geliştirme ince ve kaba motor gelişimi yönünden hızlı gelişebildikleri, gözlem yaptıkları, görsel materyalleri yorumlayabildikleri, duygu regülasyonu ile rahatlayabildikleri, terapi çalışmaları ile duygularını ifade edebildikleri, farklı malzemeler ile sanatsal ürünleri hayal güçlerini kullanarak üretebildikleri, kodlama, beyin fırtınası, altı şapkalı düşünme yöntemi, scamper tekniği uygulamaları, büyük grup çalışmalarında takım olabildikleri, ülkeleri mekan ve konum boyutunda ve kültürel anlamda mercek altına alabildikleri, bilim adamlarının icatlarını öğrenerek onların hayatları hakkındaki bilgileri düşündüğümüz, sınıfımıza estetik görünüm verelim diyen öğrencilerimin tablo tasarımı yaptığı, bilim adamı olmak isteyen öğrencilerim buluş yapmak için baharatları karıştıran minik kuşlar öz güven gelişimi konusunda, psikososyal gelişim açısından önemli kazanımların da elde edildiği bu önemli proje içerisinde, pozitif iletişim halinde keyifli ve başarılı bir şekilde çalışmaktan dolayı çok mutluyum.

Bizleri destekleyen, velilerimize, etkinliklerde merakla ve sabırla çalışan minik kuşlarıma, Okul idaremize, Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz KILINÇ ve birim amirlerimize, Çorum Arge birimi ekibine ve çok değerli birim amirlerimize, çok değerli meslektaşım Yelda Hocama ayrıca; Çorum Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdullah KODEK Beyefendiye proje çalışmalarına verdikleri önem için, saygılarımı sunuyorum çok teşekkür ediyorum. Demektedir.

Öğretmenimiz açıklamasının devamında; "Proje çalışmalarındaki başarılar, öncelikle öğrencilerimizin gelişimlerine önemli katkılar sağlayabilmektir. Proje çalışmaları ile öğretim programını zenginleştiren öğretmenlerin, mesleki bakışlarını geliştirmeleri ve verimli çalışmaları eğitimcilerin mesleki duruşu açısından ise ayrı bir önem arz etmektedir. Bununla birlikte Çorum ilimizi eğitim açısından önemli bir noktaya getirmeye bir nebze olsa da katkı sağlayabilmek biz eğitimciler için gurur verici olacaktır." Demiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projenin başladığı andan tamamlanma aşamasına kadar geçen sürede emeği geçen başta öğretmenimize ve tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkür ederiz.

https://www.storyjumper.com/book/read/128480242/62360161e81c3

10-05-202210-05-202210-05-202210-05-202210-05-2022 

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.