ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı (DÖGEP) projesi kapsamında, DÖGEP Aralık Ayı faaliyetleri Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.
DÖGEP ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI

EYLEM KONUSU: Kültür ve medeniyetimizdeki eğitim anlayışını yansıtan eserlerden seçilen yazılı metinlerin, klasik eserlerden hikayeler ve özgün düşünceler içeren bölümlerin okunması ve değerlendirilmesi.

EYLEM TÜRÜ: Uygulama, Düşünce, Sunum, İyi Örnek Paylaşıyoruz

ETKİNLİK ÖZETİ:

DÖGEP Aralık ayı etkinliği kapsamında, öğretmenlere ve yeni nesillere örnek teşkil edecek ülkemizin din eğitimine, ilmi, tarihi ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin hayatların incelendi. Ömrü boyunca ilim, irfan peşinde koşarak İmam Hatip okullarının açılması ve yaygınlaşması için mücadele eden ve bu okullarda hocalık ve idarecilik görevleri de yapan Mahmut Celalettin ÖKTEN'in hayatı konusunda araştırmalar yapıldı, etkileşimli tahta kullanılarak sunum izlendi ve neticesinde bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Felsefe, sosyoloji ve psikoloji eğitimleri almış, millî bir bilinç ve ruh oluşturmak için çabalamış,Nurettin TOPÇU' nun hayatı incelenmiş, "Türkiye'nin Maarif Davası" adlı eseri okunup, eser üzerine değerlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca tefsir bilgini, Elmalılı Muhammed Hamdi YAZIR' ın hayatı ve eserleri incelenmiş, değerlendirilmesi yapılmıştır.

 

 

24-12-201924-12-201924-12-2019 

 

 

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.