ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FEN LİSESİ MESLEKİ TANITIM TOPLANTILARI

  Alaca Fen Lisesi’nde öğrencilere rehberlik faaliyetleri kapsamında Mesleki Tanıtım Toplantıları düzenlenmektedir.
FEN LİSESİ MESLEKİ TANITIM TOPLANTILARI

 

 

İlçemiz Fen Lisesi tarafından rehberlik faaliyetleri kapsamında öğrencilere Mesleki Tanıtım Toplantıları düzenlenmektedir. Yaklaşan LYS öncesi öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve sınav sonrasında bilinçli tercih yapmalarını sağlamak maksadıyla okul bünyesinde bir takım etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Her hafta rehberlik saatinde bir meslek gurubunun mensupları okula davet edilerek mesleğin tanıtımı, avantajları, dezavantajları ve mesleğe giriş aşamaları konusunda bilgi vermek üzere öğrencilerle buluşturulmaktadır.

15.04.2015 Çarşamba günü düzenlenen toplantıya ilçemizde görev yapan savcı, hakim ve avukattan oluşan hukuk ekibi, geçen hafta yapılan toplantı da ise İlçemiz devlet hastanesinde görev yapan doktor, diş hekimi, fizyoterapist ve psikologdan oluşan sağlık ekibi katılmışlardır.

Katılımcılar meslekleri ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra öğrencilerin sorularını cevaplayarak onları bilgilendirdiler. Öğrenciler tarafından büyük bir dikkatle takip edilen mesleki tanıtım toplantıları son derece verimli geçmektedir.

Mesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım ToplantısıMesleki Tanıtım Toplantısı

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.