ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ÇAYLAK'IN 29 EKİM MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ÇAYLAK'IN 29 EKİM MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Velilerimiz;

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Bugün, Yüce Türk Milletinin tüm bireylerinin, Büyük Devlet adamı ATATÜRK'ün önderliğinde kenetlenerek, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu tüm Dünyaya ilan ettiği günün 100. yıl dönümüdür.

Bugün, bu topraklarda yaşayan doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi istisnasız herkesin; atası, dedesi ve nenesinin bu vatan topraklarını kurtarmak için verdiği bir ölüm kalım mücadelesi, bir onur, haysiyet ve namus mücadelesi neticesinde, zaferle taçlanan "Kurtuluş Savaşı" sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 100. yıl dönümüdür.

Büyük zorlukları aşarak saygın ve çağdaş bir ülkenin onurlu yurttaşı olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'ü, ülkelerinin kurtuluşu yolunda canlarını feda eden Silah Arkadaşları ve Şehitlerimizi ve tüm Kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Kuruluşumuzun 100. Yılında, yürekten inanıyoruz ki; Cumhuriyetimiz, Kuruluş ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda, çağdaş uygarlık yolunda ilerleyerek sonsuza kadar yaşayacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Silah Arkadaşlarını saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.