ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ KÖY OKULLARINDA SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

İlçemizde köy okullarında taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, İsmailli İlkokulu ve Ortaokulunda, Ceritler İlkokulu ve Ortaokulunda okul servis araçları denetlendi. 
İLÇEMİZ KÖY OKULLARINDA SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

İlçemizde köy okullarında taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, İsmailli İlkokulu ve Ortaokulunda, Ceritler İlkokulu ve Ortaokulunda okul servis araçları denetlendi. Denetimler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hürrem DURSU, Şube Müdürü Yılmaz KARAALP,  Çetin KAYA, İlhan AKBAŞ tarafından gerçekleştirildi.

Okul başlama saatinde taşıma işi yapılan güzergâhlarda başlayan denetimde, köylerden ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarına taşıma işi yapan öğrencilerin bulunduğu servisler teker teker durdurularak, okul servis araçları denetim formu kriterlerine göre denetleme yapıldı. Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri gibi maddeler değerlendirildi, taşımalı ilköğretim yönetmeliği ile okul servis araçları yönetmeliğine uyup uymadıkları kontrol edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem DURSUN, öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.

 

04-01-201804-01-201804-01-2018

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.