ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MASALLARLA BÜYÜYORUZ YARIŞMASI

    Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen anaokulu ve ilkokul (4-11 yaş) öğrencilerine yönelik “Masallarla Büyüyoruz” projesi öğrenciler arasında yapılan yarışma ile sona erdi.
MASALLARLA BÜYÜYORUZ YARIŞMASI

 

 

        Öğrencilere okuma zevk ve alışkanlığı kazandırmak, okuduğunu anlayan ve anladığını yorumlayan bireyler yetiştirmek, topluluk önünde konuşma yeteneği kazandırmak,sosyal faaliyetlere katılarak özgüvenini geliştirebilmek, Türk ve dünya klasiklerini tanımalarını sağlamak, bir metnin anlatımında jest, mimiklerini doğru kullanarak vurgu ve tonlama yapma yeteneğini geliştirebilmek ve yapılacak etkinlik sonunda çocukların ileriki yaşamlarında masallara dair güzel anılar oluşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan ve Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen anaokulu ve ilkokul (4-11 yaş) öğrencilerine yönelik “Masallarla Büyüyoruz” projesi öğrenciler arasında yapılan yarışma ile sona erdi.

       İlçemiz Sakarya Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen ve öğrencilerimiz ile velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada; anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz kendi kategorilerinde yarışmış ve jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu dereceye girmişlerdir.

         Anasınıfı öğrencileri arasında yapılan yarışmada; Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencisi Esma Nur UÇAR, Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencisi Hayrunnisa MARAŞLI, Atatürk İlkokulu Anasınıfı Öğrencisi Zeynep KOPTUR ve Hüseyingazi İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Nisa Nur DEMİR birinciliği paylaşmışlardır. Tüm öğrencilerimiz altın madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirilmişlerdir. Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencisi Esma Nur UÇAR, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında “Uyuyan Güzel” adlı masalı anlatacaktır. Ayrıca dereceye giren öğrencilerimize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında tekrar ödül verilecektir.

         İlkokul öğrencileri arasında yapılan grup yarışmalarında dereceye giren Denizhan İlkokulu Öğrencisi Nehir YILMAZ, Mimar Sinan İlkokulu Öğrencisi Esma Nur BAKIR, Hüseyingazi İlkokulu Öğrencisi Çağrı YEŞİLYURT, Fatih İlkokulu Öğrencisi Beyza KARAARSLAN, Dumlupınar İlkokulu Öğrencisi Kübra LAFÇI ve Dr. Ali Dedekargınoğlu İlkokulu Öğrencisi Dilara GÜLER ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yapılacak final yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardır.

 

          İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Masallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz ProjesiMasallarla Büyüyoruz Projesi

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.