ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜRREM DURSUN´UN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hürrem DURSUN´un yarıyıl tatili mesajı
MÜDÜRÜMÜZ HÜRREM DURSUN´UN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakarak 2014-2015 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız.

 

         Alaca İlçemizde başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın yaşanmasına katkıda bulunan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca, çocuklarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili Öğrenciler;

Geleceğin Türkiye’si, sizlerin sorumluluk bilinci ve üstün gayretleri ile inşa olacaktır. Sizleri çok sevdiğimizi ve geleceğinizi önemsediğimizi, eğitim kurumlarımızın ancak sizlerle anlam kazandığını bilmenizi isteriz. Notlarınız çok iyi ya da kötü olabilir. Ancak; sizler ve geleceğiniz, sadece notla değerlendirmelere tabi değildir.

Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin. Bu açıdan değerlendirdiğimizde almış olduğunuz karneyi başarı ya da başarısızlığın göstergesi değil, tatilde eksiklerin tamamlanması için bir fırsat olarak görmemiz gerekir. Buna bağlı olarak sizlerden tatil süresince öncelikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi ve eksik kaldığınız konularda bu eksiklikleri tamamlamak üzere çalışmanızı, özellikle kitap okuyarak vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum. İkinci dönem, dinlenmiş olarak daha mutlu, daha umutlu ve daha azimli olarak okullarınızdaki yerinizi almanızı diliyorum.

 

Saygıdeğer Veliler;

Çocuklarımızın başarılarına olduğu kadar başarısızlıklarına da bir o kadar sahip çıkmalıyız. Doğru yönlendirme, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik kaldığı noktalarda ikinci dönemde başarıya ulaşmalarının sağlanması, öğretmenleri ile iletişim içerisinde, birlikte hareket ederek ancak onlara verdiğiniz destek ile mümkün olacaktır.

 

         Aile üyelerinin hep birlikte geçireceği bu tatil dönemi iletişim, aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen zaman, çocuklarına model olma, onları tanıma ve gelişimlerini görebilme açısından da bir fırsat olacaktır.

 

Değerli Eğitim Yöneticisi ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Eğitim öğretim sistemi içerisinde en büyük ve en fazla özveri gerektiren bölümü üstlendiğinizi ve bu özverili çabaya birtakım zorluklarının da eklendiğini biliyoruz. Bununla birlikte her şeye rağmen görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni, hatta çoğu zaman şartları zorlayıp fedakârlıklar yaparak elinizden gelenin fazlasını da yaptığınızı ve başardığınızı da görüyoruz. Bu gayretiniz için sizlere öğrencilerimiz, velilerimiz ve geleceğimiz adına içtenlikle teşekkür ediyorum.

        

         Karneleri nasıl olursa olsun, tüm öğrencilerimizi çok sevdiğinizden, onlara güvendiğinizden ve en güzel şekilde onlara destek olduğunuzdan eminim.

 

         Bu düşünce ve inançla, hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş değerli yönetici ve öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıkla, güzel bir tatil geçirmelerini ve yeni döneme dinlenmiş olarak başlamalarını temenni ediyorum.

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.