ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÖĞRETMENİMİZE KABİR ZİYARETİ

24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Şehit Öğretmenimiz Emir TOPAL'ın İlçemiz Suludere Köyünde bulunan kabri ziyaret edildi.
ŞEHİT ÖĞRETMENİMİZE KABİR ZİYARETİ

24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Şehit Öğretmenimiz Emir TOPAL'ın İlçemiz Suludere Köyünde bulunan kabri ziyaret edildi. Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman ADAM, Müdür Yardımcısı Hatice ŞENTÜRK ve Şehit Öğretmenimizin kızı İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Meltem ÜNER; kabri başında Kur'anı-ı Kerim okuyarak dua ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Günü"nü kutlarız.

 

23-11-202023-11-202023-11-202023-11-2020

 

 

 


EMİR TOPAL (ŞEHİT ÖĞRETMEN)

1956 Yılında Çorum Alaca ilçesinin Suludere köyünde doğdu. Babası Gani (merhum), annesi Satı (Merhum)'dır. Beş kardeşin en küçüğü idi. 3 abisi ve bir ablası vardır. İlköğretimini Suludere Köyünde, Orta öğretimini Kırıkkale İmam Hatip Lisesinde yaparken hafızlığını da tamamladı. O yıllarda evlendi. İmam olarak Kırıkkale ve Çorum'un bazı köylerinde çalıştı. Daha sonra Erciyes İlahiyat Fakültesini kazanarak eğitimine devam etti. İHL Meslek Dersleri Öğretmeni olarak Gaziantep Oğuzeli İmam Hatip Lisesine atandı. 3 yıl görev yaptıktan sonra tayini 1991 yılında Mardin Midyat İmam Hatip Lisesine çıktı.1.Yılın sonunda okulda Müdür olarak görevine devam etti. 1994 yılı Mart ayında okula giderken teröristler tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Yaklaşık kırk yerinden bıçaklanarak ağır bir şekilde yaralandı. Bir hafta Diyarbakır Dicle Devlet Hastanesinde tedavi gördükten sonra Ankara'ya sevk edildi. Yaklaşık bir buçuk ay süren tedavinin ardından 21 Mayısta 38 yaşında Hacettepe Devlet Hastanesinde şehit oldu. Evli ve dört kız çocuk babası idi. İdealist bir öğretmen ve idareci idi. Hayatı boyunca doğruluktan ayrılmadı. Öğrencilerini görüp gözetti. Vatanı ve milleti için İmam Hatip için canını ortaya koyarak çalıştı. Mekânı cennet olsun.

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.