ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

İlçemizde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, okul servis araçları denetlendi.
TAŞIMALI EĞİTİM OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

İlçemizde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, okul servis araçları denetlendi. Denetimler, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas KIRALİ başkanlığında, komisyon üyeleri ve görevli personel tarafından gerçekleştirildi. Okul çıkış saatinde taşıma işi yapılan güzergâhlarda başlayan denetimde, köylerden ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarına taşıma işi yapan öğrencilerin bulunduğu servisler teker teker durdurularak, okul servis araçları denetim formu kriterlerine göre inceleme yapıldı. Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri gibi maddeler değerlendirildi taşımalı ilköğretim yönetmeliği ile okul servis araçları yönetmeliğine uyup uymadıkları kontrol edildi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas KIRALİ, öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.Taşımalı DenetimTaşımalı DenetimTaşımalı DenetimTaşımalı DenetimTaşımalı DenetimTaşımalı DenetimTaşımalı Denetim

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.