ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UFKA YOLCULUK-4 ÖDÜLLÜ HADİS YARIŞMASI

Ufka Yolculuk Hadis Bilgi Yarışması Çorum temsilcisi ÇED Yönetim Kurulu üyeleri  Abdulkadir BÜYÜKÇINAR, Hakkı BASMACI ve Mustafa ŞEKER İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hürrem DURSUN’u  ziyaret ettiler.
UFKA YOLCULUK-4 ÖDÜLLÜ HADİS YARIŞMASI

UFKAYOLCULUK-4 ÖDÜLLÜ HADİS YARIŞMASI

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, “Hadis” konulu Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarına  başvurular için son bir hafta kaldı.

Ufka Yolculuk Hadis Bilgi Yarışması Çorum temsilcisi ÇED Yönetim Kurulu üyeleri  Abdulkadir BÜYÜKÇINAR, Hakkı BASMACI ve Mustafa ŞEKER İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hürrem DURSUN’u  ziyaret ettiler. Dernek Yöneticileri; bu sene  düzenlenen Ufka Yolculuk Hadis Bilgi Yarışmasına başvuruların 21 Şubatta sona ereceğini hatırlatarak  katılmak isteyenler için son bir hafta kaldığını belirttiler.

Türkiye genelinde Zinde Gençlik Spor İzcilik Kulübü  ve  Çorum’da  ise Çorum Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından  4 yıldır ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının’ düzenlendiğini belirten dernek yetkilileri yarışma için bu yıl Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, 21 Şubat 2016 tarihine kadar ufkayolculuk.com adresindeki başvuru formunu doldurmaları gerektiğinin belirten Abdulkadir BÜYÜKÇINAR, “Yarışma tüm Türkiye’de ve online olarak tüm dünyada 3 Nisan 2016 pazar günü saat 10.00’da, okullarda tek oturum halinde gerçekleştirilecek.”  dedi.

Yarışma kitabının ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar´ın “Riyazü´s Salihîn´den 1001 Hadis Seçkisi” kitabı olduğu belirten Abdulkadir BÜYÜKÇINAR, kitabı Çorum Ulucami karşısındaki kitabevinden temin edilebileceğini  söylediler.

Yarışmanın Çorum’daki ödüllerinin ise; 1.lere umre seyahati, 2.lere 1000 ‘er  lira, 3.lere 750’şer lira  ve çeşitli hediyeler ve çeşitli hediyeler verileceğini belirten Abdulkadir BÜYÜKÇINAR, Türkiye genelinde 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, diğer  il ve ilçelerde dereceye girenlere  birçok  ödüllerin olduğunu söyledi.

 

Yarışmanın; toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak olduğu vurgulanarak  Alaca halkımızı bu yarışmaya katılmaya davet edildi ve son kayıt tarihinin  21 Şubat 2016  olduğu belirtildi.16-02-201616-02-201616-02-201616-02-2016

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.