ÇORUM ALACA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT!

Bölgemizde 30/12-2015-01/01/2016 tarihleri arasında yoğun kar yağışları beklenmektedir.
YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizin Bu (Salı) gece saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Yağışların bölgemizin kuzeybatısından (Kastamonu ve kıyı kesimleri) başlayarak iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerinde ise yağmur şeklinde olacağı, Çarşamba günü bölge genelinde tamamen kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. 

Bölge genelinde görülmesi beklenen kar yağışının yer yer yoğun şekilde olması beklendiğinden, kuvvetli buzlanma ve don olayının, ani sıcaklık düşüşünün oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (Kuvvetli rüzgar ile birlikte yoğun kar yağışı, buzlanma ve don, ulaşımda aksamalar, su sayaçlarının donması vb.) tüm okul ve kurumlarımızın, taşıma servis işi yapan şoförlerimizin, vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yıldızhan Mahallesi, Koca Yusuf Sokak, Kat 2, No 9 19600 Alaca/ÇORUM - 0 364 411 56 59 0 364 411 57 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.